You are currently viewing Jak przeżyć święta bez wyrzutów sumienia?

Jak przeżyć święta bez wyrzutów sumienia?

Okres świąteczno-noworoczny wywołuje mnóstwo emocji, bez względu na to, czy go celebrujemy, czy raczej najchętniej ucieklibyśmy do ciepłych krajów. Jest niczym znanej marki robot kuchenny – każdy ma na jego temat jakieś zdanie! Dzieci odliczają dni do Świąt Bożego Narodzenia opróżniając kalendarz adwentowy, a dorośli… No właśnie? Dlaczego tak wielu z nich odczuwa niepokój, myśląc o zbliżającym się świętowaniu?


Zapytaliśmy o to trenerów ze Studio Treningu Personalnego Dobrych Ruch w Słupsku. Od wielu lat wspierają swoich podopiecznych w dbaniu o zdrowie i formę. Uważnie słuchają i pomagają przeżyć ten szczególny okres nie tylko bez wyrzutów sumienia, ale i z radością. Ich podopieczni często trwają w przekonaniu, że prawdziwe świętowanie kończy się zwiększeniem masy ciała, obniżeniem nastroju, a w konsekwencji – wprowadzeniem restrykcji w jedzeniu i treningów ponad siły. Nie musi tak być! Sprawdź, jak dzięki wprowadzeniu prostych i przyjemnych zasad nie przytyjesz w święta i będziesz w pełni cieszyć się tym szczególnym czasem.

TRENER PERSONALNY SŁUPSK

Marcin Wcisła jest główno dowodzącym studia treningowego Dobry Ruch w Słupsku. Od dzieciństwa jest związany ze sportem, a specjalizuje się w treningu medycznym, funkcjonalnym i siłowym. Jego zainteresowania to również psychologia i psychosomatyka. Dzięki tak wszechstronnemu podejściu do podopiecznych jest niezwykle empatyczny, wspierający i może pochwalić się szeregiem sukcesów klientów. Marcin zapytany o swój sposób na przeżycie pięknych i zdrowych świąt odpowiada tak:

„Święta kojarzą mi się z rodziną i wzbudzają zdecydowanie pozytywne emocje. Jest to dla mnie czas spędzony w gronie najbliższych, pełen radości i wspólnego dzielenia się. Od kilku lat są z nami moi dwaj synkowie, co sprawia, że ten czas jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Święta to też dużo czasu spędzonego przy stole. Nie ograniczam się w żaden sposób i jem wszystkie potrawy, ale unikam objadania się. Uwielbiam ciasta, a tych nie brakuje w świąteczne dni. Aby trochę zrównoważyć siedzenie i jedzenie oczywiście są też rodzinne spacery.”

TRENINGI PERSONALNE SŁUPSK

Michał Gac to kolejny trener w Studio Dobry Ruch w Słupsku. Na co dzień prowadzi treningi personalne, układa plany treningowe i współpracuje online. Studiował na AWFiS w Gdańsku, ale też przez chwilę na studiach fizjoterapii w Słupsku. Od 5 lat wspiera podopiecznych w osiąganiu ich wymarzonych celów. Michał jest znany ze swojego „ludzkiego” podejścia do procesu zmiany. Uważa, że nie trzeba przewracać życia do góry nogami, by zmienić sylwetkę. Zapytany o to, jak spędzić święta i nie nabawić się wyrzutów sumienia odpowiada tak:

„Tak jak pozostałym okresie roku pozostaję aktywny, choć w nieco lżejszej formie. Poza lekkimi i krótkimi ćwiczeniami namawiam żonę i psa na bonusowe spacery. Wypracowane zdrowe nawyki (także żywieniowe) sprawiają, że świąteczne potrawy nie są dla mnie źródłem stresu, dodatkowy serniczek wcisnę z przyjemnością!

TRENINGI SIŁOWE, KONDYCYJNE I MOTORYCZNE SŁUPSK

Poprosiliśmy również o podzielenie się radami Przemka Michalaka ze Studio Dobry Ruch. Jest trenerem przygotowania motorycznego o specjalizacji treningu siłowego i kondycyjnego. Specjalizuje się w treningu funkcjonalnym, sportowym i medycznym. Szerokie spojrzenie na ruch pozwala mu dobierać metody pracy tak, by trening był szyty na miarę – dosłownie dla każdego. 

„Święta to okres na spędzenie czasu z rodziną i bliskimi, jednak wciąż należy pamiętać, że można to robić na wiele sposobów! Proponuję chociażby spacer, aby równoważyć ewentualne skutki dojadania serniczka. W dobie pułapki w postaci telewizji, czy social mediów, zwykły spacer oprócz tego, że przysłuży się naszemu zdrowiu fizycznemu, będzie także korzystnie wpływać na zdrowie psychiczne i polepszenie kontaktu z rodziną.

W czasie świąt nie pracuję, więc chętnie praktykuję aktywności sprawiające mi przyjemność – trucht, trening siłowy, spacer lub rozciąganie i wygibasy na macie w domu. Staram się wówczas nie być niewolnikiem planu treningowego i sztywnych założeń, lecz daję sobie przestrzeń na praktykę tego, co mi w duszy gra. Ruch, który jest dla mnie przyjemnością, będzie tym do którego zawsze chętnie wrócę, bez względu na okoliczności!.”

ŚWIĘTA BEZ WYRZUTÓW

Podsumowując rady naszych Ekspertów Ruchu utworzyliśmy KODEKS 5 ZASAD NA ZDROWE I ŚWIĘTA – BEZ WYRZUTÓW!

  1. Umiar we wszystkim to najlepszy sposób, by cieszyć się świątecznymi potrawami bez przejadania się.
  2. Ruszaj się! Wybierz taką formę aktywności, którą naprawdę lubisz i zaproś do niej najbliższych. Może to być wyprawa na sanki, spacer lub taniec z playstation!
  3. Odpocznij! Wykorzystaj okres świąteczny na regenerację i nie bądź niewolnikiem planów treningowych.
  4. Spędzaj czas tak, jak lubisz – z rodziną, przyjaciółmi, a jeśli wolisz – solo.
  5. Dbaj o formę i zdrowe nawyki żywieniowe przez cały rok. Dzięki Twój organizm poradzi sobie z 3-dniową biesiadą!

FITNESS, STRETCHING SŁUPSK

I ostatnia, najważniejsza rada! Nie zostawaj sam na sam z pełną lodówką i poświątecznym rozleniwieniu! Zgłoś się do trenerów personalnych w Studio Dobry Ruch w Słupsku, a oni pomogą Ci ustalić plan działania, by aktywność była tym, do czego zawsze chcesz wracać! Grupowe zajęcia fitness, rozciąganie, trening siłowy, a może trening funkcjonalny? Chodź do nas i razem sprawdzimy, co Ci w duszy gra!

Dodaj komentarz