You are currently viewing Zajęcia grupowe jako alternatywna dla treningów personalnych

Zajęcia grupowe jako alternatywna dla treningów personalnych

Nie każdy lubi ćwiczyć bezpośrednio 1:1 z trenerem. Czasami najlepiej czujemy się w grupie osób, które razem ćwiczą lub chcemy spotykać się na zajęciach z gronem przyjaciół. Jakakolwiek jest Twoja motywacja, zapraszamy na zajęcia grupowe, które odbywają się w Dobrym Ruchu w Słupsku. Dobrze prowadzone zajęcia grupowe nie odbiegają jakością od treningów personalnych. Różnicą jest brak możliwości wyboru trenera oraz podział skupienia prowadzącego pomiędzy kilka osób.

Jak wybrać zajęcia grupowe dla siebie?

Przede wszystkim zapoznaj się z aktualnym grafikiem naszych spotkań. Wybierz te zajęcia, które najbardziej Cię zainteresowały, ale jednocześnie realnie oszacuj swoje możliwości fizyczne. Każdy rodzaj spotkań grupowych w Dobrym Ruchu jest poświęcony innym obszarom. Jeżeli dane ćwiczenia są dla Ciebie zbyt obciążające – lub odwrotnie zbyt proste – porozmawiaj o nich z trenerem. Razem dobierzecie najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj, że wszystkie spotkania odbywają się w kameralnych grupach, dlatego trenerzy mają czas, aby porozmawiać i przyjrzeć się każdej osobie wykonującej ćwiczenia.

Dlaczego warto ćwiczyć w grupie?

Treningi w grupie wpływają motywująco. Szybciej też mija nam czas, możemy porozmawiać z drugą osobą i wymienić spostrzeżenia. Często osoby boją się treningu, jako zbyt obciążającego, nie wiedzą czy dadzą sobie radę. Zajęcia grupowe szybko rozładowują stres, pokazując, że ćwiczenia mogą wykonywać różne osoby – niezależnie od wieku, płci i stopnia sprawności fizycznej. Trener stara się zrównoważyć przebieg zajęć, aby każdy mógł czerpać z nich satysfakcję.

Zaproś znajomych i ćwiczcie razem! Nic nie daje takiej satysfakcji jak obserwowanie wzajemnego rozwoju, połączonego z miłymi pogaduszkami. Zajęcia grupowe w Dobrym Ruchu są w pełni profesjonalne, ale jednocześnie przebiegające w miłej atmosferze. Możesz dołączyć do już istniejącej grupy lub zebrać przyjaciół i skontaktować się z nami.

Dodaj komentarz