You are currently viewing Dlaczego warto wybrać trening personalny?

Dlaczego warto wybrać trening personalny?

Osoby, które zaczynają swoją przygodę z ogólno pojętym ruchem – czy to amatorsko, czy wyczynowo – stają często przed dylematem. Wybrać trening personalny czy grupowy? A może skoncentrować się jedynie na ćwiczeniach on-line dostępnych w sieci? W artykule przedstawiamy, dlaczego warto wybrać trening personalny i jakie ma on główne zalety.

Praca indywidualna z trenerem

Największą zaletą jest praca indywidualna z trenerem. Aby jednak ją rozpocząć, należy podjąć decyzję, z kim chcemy trenować i się rozwijać. Wybór odpowiedniego trenera personalnego jest niezwykle ważny. Przede wszystkim musi wzbudzać zaufanie, ale także wprowadzać miłą acz profesjonalną atmosferę. Kiedy poczujecie, że jesteście dobrze zaopiekowani, wówczas zupełnie inaczej będą przebiegać wasze treningi.

Jakieś są cechy dobrego treningu personalnego?

Po pierwsze jest to trening, w którym istotną rolę pełni zaufanie do trenera. Dzięki odpowiedniej relacji można skoncentrować się na właściwym wykonywaniu ćwiczeń oraz wysłuchaniu wskazówek. Trener jest osobą, która musi dbać o bezpieczeństwo osoby ćwiczącej i na pewno nie pozwoli, aby stała się wam krzywda. Dlatego na kolejnym miejscu jest bezpieczeństwo. Trener czuwa nad poprawnym przebiegiem treningu i w razie potrzebny skoryguje nieprawidłowe ruchy oraz błędną postawę ciała. Nie pozwoli na rozwinięcie błędnych nawyków oraz opracuje optymalne sekwencje ćwiczeń i powtórzeń. Jest także motywatorem i to właśnie motywacja jest czynnikiem, który jest często wymieniany jako istotny powód wyboru treningu personalnego.

Trening personalny to czas poświęcony tylko jednej osobie. Możliwość spokojnego dopytania o każdy szczegół, skupienie się na wszystkich elementach treningu – jednym słowem indywidualne podejście. Niektórzy też lubią po prostu ćwiczyć sami, nie będą czuli się komforotowo w grupie osób i dla nich trening personalny jest najlepszym rozwiązaniem.

Połączenie wszystkich wyżej wymienionych czynników sprawia, że treningi personalne cechuje duża skuteczność oraz bezpieczeństwo. Jeżeli chcesz szybko osiągnąć zamierzone cele, jest to opcja dla Ciebie.

Trening personalny może także stanowić bardzo dobre wsparcie pracy dietetyka przy diecie redukcyjnej.

Trening personalny w Dobrym Ruchu w Słupsku

Studio Treningu Personalnego w Słupsku możesz wybrać treningi personalne z jednym z trzech trenerów. Marcin Wcisła, Przemek Michalak i Michał Gac – zapraszają także na godzinne konsultacje, podczas których można podjąć decyzję o skorzystaniu z treningów personalnych. W czasie spotkania rozwiejesz wątpliwości oraz możesz zadać wszystkie pytania odnośnie ćwiczeń, diety, częstotliwości spotkań i innych istotnych zagadnień.

Jeżeli jesteś zdecydowany – możesz wybrać pakiet treningów personalnych dla siebie lub sprezentować voucher prezentowy dla bliskiej osoby. Inwestycja w ruch to zawsze świetny wybór, a zwłaszcza z Dobrym Ruchem!

Dobry Ruch

Pamiętaj, że treningi personalne odbywają się stacjonarnie w Słupsku – ul. Kaszubska 34 (skwer handlowy Stara Cegielnia). Ich daty i godziny są do uzgodnienia zależnie od liczby zainteresowanych współpracą z danym trenerem. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego:

Dodaj komentarz