You are currently viewing Czym jest trening medyczny?

Czym jest trening medyczny?

Trening medyczny jest połączeniem treningu personalnego oraz fizjoterapii. Jego nadrzędnymi celami są: powrót do sprawności po przebytym urazie, redukcja bólu lub dyskomfortu oraz odzyskanie jak największej sprawności fizycznej. Niekiedy nie uda się całkowicie dojść do etapu sprzed urazu, ale odpowiedni trening medyczny pozwala zdecydowanie poprawić kondycję, mobilność, a tym samym i samopoczucie.

Trening medyczny po przebytym urazie

Trening medyczny nie zastępuje fizjoterapii, jest skierowany dla osób, które już ją ukończyły i chcą dalej kontynuować ćwiczenia. Cele wykonywania treningów medycznych mogą być dwojakie – powrót do codziennej sprawności (czy nawet usamodzielnienie się po wypadku) lub powrót do wykonywania aktywności sportowej sprzed kontuzji. W obu przypadkach pracujemy nad całym ciałem, a nie tylko miejscem, które doświadczyło urazu. Bardzo ważne jest tutaj indywidualne podejście, dlatego zapraszamy na treningi personalne z wcześniejszym zastrzeżeniem, że skupią się one na aspekcie powrotu do sprawności. W żadnym wypadku nie należy zatajać kontuzji bądź urazu, gdyż może to tylko pogorszyć sytuację.

Ból i dyskomfort a ćwiczenia fizyczne

Może się okazać, że pomimo ukończonej rehabilitacji, nawet po kilku latach od przebytego wypadku, dana osoba nadal odczuwa dyskomfort lub ból. Wówczas trening medyczny pomoże w zredukowaniu nieprzyjemnego uczucia poprzez odpowiednie ćwiczenia. W przeważające mierze polegają one na wyeliminowaniu złych nawyków, poprawieniu ekonomii ruchu i równowagi. Trener bardzo dokładnie oceni Twoje predyspozycje i omówi wszystkie szczegóły, przyjrzy się dokumentacji medycznej urazu oraz dotychczasowej rehabilitacji. Możesz być pewny, że nie będzie zalecał żadnych ćwiczeń, które mogłyby wpłynąć negatywnie na Twoje zdrowie czy odnowić uraz.

Treningi personalne a powrót do sprawności

Wiesz, że bliska Ci osoba zmaga się z problemami ruchowymi po urazie? Podaruj jej pakiet treningów personalnych, które mogą stać się pierwszym krokiem do odzyskania większej sprawności. Przed zakupem skontaktuj się z nami i przedstaw szczegóły. Pomożemy wybrać odpowiedniego trenera.

Co najważniejsze, trening medyczny powinny prowadzić wyłącznie osoby profesjonalnie przeszkolone w tym zakresie. W Dobrym Ruchu stale rozwijamy swoje kompetencje, aby służyć wsparciem w powrocie do sprawności. Niezależnie czy przychodzisz do nas po drobnym urazie, kontuzji czy poważniejszym wypadku, zawsze chętnie służymy pomocą i wiedzą. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby, które chcą odzyskać radość z faktu, jaki daje ruch.

Dodaj komentarz