Dobry Pilates i warsztaty Body Control Pilates

Brak tagów 1 komentarzy

W zeszłym roku, kiedy zastanawiałam się jak nazwać ten blog, przyszła mi do głowy nazwa Dobry Ruch. Pierwszym, co wtedy zrobiłam było sprawdzenie, czy już ktoś takiej nazwy nie używa. Wrzuciłam, więc w wyszukiwarkę hasło „dobry ruch pilates”, a wyniki wyszukiwania były dla mnie podwójnie szczęśliwe.
Po pierwsze okazało się, że jeszcze nikt nie wpadł na podobną nazwę – zatem mogłam tak nazwać swój blog. Drugim ważnym efektem wyszukiwania była szkoła Dobry Pilates, szczęśliwie mieszcząca się w Warszawie.
Tamtego dnia otworzyły się przede mną dwie interesujące perspektywy – prowadzenie bloga oraz poznanie metody Body Control Pilates, która zmieniła moje postrzeganie ćwiczeń pilates.

screen
www.dobrypilates.pl

Bardzo długo eksplorowałam rynek warszawskich zajęć pilates (tzw. turystyka fitnessowa – charakterystyczna dla szczęśliwych posiadaczy kart Multisport) i dopóki nie przerzuciłam się częściowo na jogę, odczuwałam dużą frustrację.
O wiele łatwiej znaleźć dobre zajęcia jogi (np. joga na Włochach, Joga na Foksal, czy Joga Republic), niż dobre grupowe zajęcia pilates. Zazwyczaj sale pękają w szwach, a główną komendą jest „napnij mięśnie brzucha”.

Dobry Pilates działa zupełnie inaczej. Przed czujnym okiem Joanny (właścicielki i prowadzącej zajęcia) nie umkną żadne pilatesowe grzeszki. Grupy są małe, a Joanna wzrok ma czujny. Chcesz napiąć prosty brzucha zamiast poprzecznego? Zapomnij! Jo zaraz podejdzie do Ciebie i zapyta, czemu nie szanujesz swojego kręgosłupa i chcesz mu zrobić krzywdę.
Myślisz, że pilates jest łatwy i że dobrze wykonujesz ćwiczenia? Bez obaw, tutaj zostaniesz sprowadzony na ziemię. Prowadząca jest perfekcjonistką i znajdzie sposób, żeby sprawić, że zaczniesz wykonywać ćwiczenia poprawnie, ale nie obędzie się to bez wysiłku. Na żadnych innych grupowych zajęciach, nikomu nie udało się mnie zmusić do takiej intensywnej pracy głębokich mięśni brzucha :D
Po pierwszych zajęciach z Jo, nie wiem co miałam bardziej obolałe – mięśnie, czy ego ;)

Czym jeszcze różni się szkoła Dobry Pilates? Bardzo istotną i nieczęsto spotykaną w Polsce kwestią – tu można zadawać pytania. Ba, nawet jest to mile widziane! Co więcej, na swoje pytania otrzymasz konkretne odpowiedzi! Na absolutnie żadnych zajęciach w klubach fitness, ani nawet na rehabilitacji nie zadawałam tak swobodnie pytań i nie dostawałam na nie tak dokładnych odpowiedzi. Odpowiedzi w języku zrozumiałym dla laika, przeciętnego uczestnika, który nie musi znać zasad biomechaniki i szczegółów anatomicznych, po prostu dla kogoś, kogo od siedzenia 8 h na dobę za biurkiem bolą plecy i chce wiedzieć jak sobie pomóc.

Natomiast, metoda Body Control Pilates, znacznie różni się od tego, co króluje w warszawskich klubach fitness na zajęciach pilates…oczywiście na plus ;) Jeśli, chcecie sami poczuć tę różnicę, spróbować poćwiczyć, ale też zrozumieć zasady ćwiczeń pilates wg BCP, to zapraszam na warsztaty, które odbędą się w dwóch terminach – 14 i 15 czerwca w Warszawie, w Studiu Taneczno-Aktorskim przy ul. Twardej 42.
Będą to przykładowe zajęcia + wykład, prowadzone przez dyrektor programową Body Control Pilates – Philippe Satchwell. Oczywiście warsztaty będą tłumaczone na polski.

Więcej informacji znajdziecie TU.

ulotka A4

 

1 Komentarz:
Zostaw komentarz